Mnoho lidí ho používá. Spousta lidí ho nemá ráda. Je to bylina? Nebo je to něco, co bylo vytvořeno v laboratoři? Příliš mnoho otázek týkajících se voskovitého, hořlavého prvku se super silnou vůní, který se nachází v mnoha kosmetických produktech.

Kafrovník lékařský (Cinnamomum Camphora), je stálezelený strom, pocházející původně z Asie a Východní Afriky. Je však pěstován i mimo svou domovinu, a to například v jihovýchodní Asii, na Srí Lance, Indii, v jižní části USA a Brazílii. Dřevo, listy a kůra stromu obsahují kafrovou silici, která na vzduchu oxiduje a mění se v tuhý surový kafr. Kafrová silice se z přírodního materiálu získává destilací, ze které se pak připravuje čistý kafr. Ale nenechte se zmást! Kafr lze také vyrobit synteticky z terpentýnového oleje, v dnešní době je to nejběžnější výroba kafru.

Naše produkty jako Menthol Arthro Gel a Arthrocann gel obsahují kafr jako jednu z hlavních přírodních složek, které spolu s dalšími vytvářejí synergii úžasných uvolňujících gelů určených k masáži pokožky po jakékoli fyzické aktivitě. Jejich obliba je hlavně mezi lidmi vykonávající těžkou fyzickou práci, sportovci a především seniory.

A tady je tip pro ty, kteří pracovní den tráví u počítače. Malé množství gelu vmasírujte na vaši ztuhlou šíji, krásně se vám uvolní.

Pokud jde o samotný kafr, má výrazné protizánětlivé účinky. Odedávna se používá jako protizánětlivý prostředek při revmatismu a artritidě. Kafr v kombinaci s kapsaicinem (extrakt z pálivé papričky) spolu se skořicí zvyšuje hřejivý účinek konopného gelu Arthrocann hřejivý gel.

Pozor! Alergici by měli vždy před aplikací provést test snášenlivosti, aby zabránili nepříjemné reakci. Kafr má dráždivé účinky na kůži a sliznicích, čímž způsobuje jejich překrvení!