Novoroční předsevzetí
Vánoční shon je za námi a začíná období předsevzetí. Kolikrát jste si v loňském roce řekli, že na sebe budete milejší, trošku zvolníte a kromě péče o celou rodinu se budete starat také sami o sebe? Udělejte z toho letos prioritu. Zasloužíte si to. Mnoho lidí žije ve stresu a soustředí se pouze na výkon. Stává se, že pokud si neuděláme čas na sebe, naše tělo se nám připomene když to nejméně čekáme. Prevence je příjemnější než řešení akutního problému. Nový rok v sobě skrývá příležitost začít znovu a lépe. Udělejte si závazek a hýčkejte se.

Jak na to?
Každý má jinou představu o ideální relaxaci. Někdo preferuje bublinkovou koupel a jiný nedá dopustit na masáž. Vyzkoušejte různé věci a vyberte si pro sebe to nejlepší. Nezapomínejte ovšem na to, že péče začíná ve vaší mysli a psychická pohoda je základem péče o sebe sama.

NASTAVENÍ MYSLI
Co se vám denně honí hlavou? Umíte se svou myslí pracovat? Dokážete vypnout a odpočívat? Pokud na většinu otázek odpovíte ne, možná je čas zkusit journaling. Co to je a jak to pomáhá? Princip je jednoduchý. Nejlépe ráno po probuzení si volně zapíšete svoje myšlenky. Všechny, bez cenzury. Necháte je plynout a bez přemýšlení je přenášíte na papír. Jak se cítíte, co zas bude v práci, co musíte odpoledne zařídit. Cokoliv co se vám honí hlavou. Pokud se bojíte o své soukromí a máte strach, že vaše zápisky někdo přečte, můžete je klidně poté skrčit a vyhodit nebo k sobě popsané listy slepit lepidlem. Nepleťte si toto psaní s deníčkem. Nečtěte to po sobě a ani to nedávejte číst nikomu jinému. Tyto zápisky slouží pouze vám v dané chvíli a zbaví vás přebytečných myšlenek a stresu.
Někdo radši píše večer, aby si vyčistil hlavu před spaním. Zkuste sami co vám lépe vyhovuje. Pište minimálně týden v kuse a uvidíte jaké změny se ve vašem životě projeví.

žena ve vaně relaxační koupel cannol konopný olej

RELAXAČNÍ OLEJOVÁ KOUPEL
Co může být v zimě lepšího, než se naložit do horké koupele? Horká sprcha z vás zase rychle spláchne stres všedního dne. Ať už máte radši vanu nebo sprchu, horká voda přináší relaxační účinky snad každému. A proč si doma nevytvořit příjemnou atmosféru lázní za zlomek ceny? Stačí pár svíček, pěkná hudba a kvalitní přírodní olej.

Do vany – přidejte jednu pumpičku vašeho oblíbeného oleje Cannol nebo Cannol Almond a vaše pokožka bude jemná a hebká na dotek.

Po sprše – stačí vmasírovat preferované množství oleje do pokožky. Rychle se vstřebává, nelepí a nezanechává nepříjemný olejový povlak.

 

 

žena provádí masáž obličeje gua sha cannol konopný olejGUA SHA
Tento přírodní holistický nástroj slouží k masáži obličeje i celého těla. Jednoduchá technika masáže spolu se specifickým tvarem kamene pomáhá rozproudit krevní oběh a lymfu, díky čemuž se relaxační účinky mohou dostavit téměř okamžitě. Pleť je bezprostředně po masáži vypnutá a svěží. Masáž obličeje má pozitivní vliv na naši psychiku a pomáhá nám lépe relaxovat. Pravidelná masáž může také pozitivně přispívat k celkovému omlazení pokožky, vyhlazení jemných vrásek či dokonce k redukci otoků. A díky lymfatické drenáži obnovuje kontury obličeje.

Postup: Na očištěnou pleť naneste pár kapek přírodního oleje (gua sha nesmí na kůži drhnout, ale měla by klouzat). Doporučujeme používat olej s pumpičkou, která zabrání plýtvání i nepořádku. Vybrat si u nás můžete hned ze dvou druhů.

Bio konopný olej Cannol je ideální 100% přírodní volbou pro všechny typy pleti, včetně citlivé a problematické. Cannol Almond je obohacený mandlový olejem a pleť nejen ošetří, ale i krásně provoní.

Samotná masáž je poměrně jednoduchá. Na kámen netlačíme, ale jemně přejíždíme po pleti od středu obličeje k lymfatickým uzlinám. Pokud si nejste jistí co přesně dělat, internet je plný ilustračních videí. Doporučujeme se inspirovat, než najdete to, co vám vyhovuje nejlépe.

A jak se letos budete hýčkat vy? Podělte se s námi na našich sociálních sítích. FACEBOOK, INSTAGRAM

Monika Kopčilová, Marketing Annabis