Konopí má řadu prokazatelných pozitivních účinků. Nejen že uleví od příznaků řady nemocí, ale může pomoci i ke zdravější a krásnější pokožce. Konopné kosmetiky není třeba se bát, dokáže s pokožkou doslova zázraky. Pomáhá předcházet akné a odbourávat projevy různých kožních onemocnění.

Konopí je opředeno spousty předsudků. Pro jedny je to droga, která odtrhává lidi od reality, pro druhé lék, který jim pomáhá potlačit příznaky dlouhodobých a vážných nemocí. Konopí je rostlinou, která je po celá staletí využívána různými kulturami. Své místo měla již v antice nebo starověké Číně, kde se využívala k léčebným účelům i zkrášlovacím procesům. Dle dochovaných spisů již před dávnými časy využívali lidé konopí také na léčbu spálenin, ekzémů a různých jiných postižení kůže.

„Zelené zlato“ je dostatečně výstižný název pro konopí a jeho využití. Téměř celou rostlinu je možné zpracovat a využít v různých odvětvích. Od kosmetického, přes oděvní až po potravinářský.

Existují desítky druhů Konopí setého, s různým obsahem chemicky aktivních látek, tzv. kanabinoidů. Těch existuje okolo 100 druhů a mezi neznámější a nejvýznamnější patří THC (tetrahydrocannabinol), který pomáhá od bolesti, ale také zvyšuje chuť k jídlu. Klíčovou složkou rostliny je i CBD (kanabidiol), který kromě toho, že potlačuje úzkosti, redukuje záněty a má i antibakteriální účinky. Konopí dále obsahuje vitamin E a celou řadu minerálů (hořčík, zinek, vápník, atd.) a enzymů.

A zatímco se v lékařství využívá list a květ, v kosmetice jsou to semínka. Z těch se lisováním za studena vyrábí konopný olej, který obsahuje omega-6 a omega-3 kyseliny v ideálním poměru 3:1 „Je jedním z nejcennějších olejů rostlinného původu. Obsahuje až 80 % nenasycených mastných kyselin, které si naše tělo nedokáže vyrábět samo, ale jsou velmi důležité pro správnou funkci pokožky.

V kosmetice jsou vlastnosti konopného oleje nedocenitelné, především co se týká regenerace. Konopný olej zlepšuje celkovou kvalitu pleti, hydratuje, dobře se vstřebává. Navíc je hypoalergenní a vhodný pro všechny typy pleti. Neucpává póry a pomáhá předcházet vzniku akné. Navíc je vhodný jako doplňková péče při kožních onemocnění jako ekzém, lupénka, nebo různé formy dermatitidy. Z naší nabídky můžeme doporučit řadu pleťových krémů Cremcann, ze které si vybere každý.

Konopný olej lze využít i jako součást vlasové péče. Jestliže vás trápí svědivá pokožka hlavy, máte vlasy zplihlé, unavené a bez lesku, sáhněte po Bodycann Shampoo. Olej vlasové vlákno vyživuje, zvětšuje jeho objem a dodává mu pružnost a lesk.