Jaro je nádherné roční období, na které se vždy těšíme. Ráno se sice ještě probouzíme do chladnějšího počasí, ale jak den postupuje, sluneční paprsky nám vykouzlí úsměv na tváři a život je hned veselejší. Užíváme si pobyt venku ať už procházkami nebo během pro zdraví. Jestli se chystáte začít běhat, existuje několik rad, které byste měli zvážit pro svoji bezpečnost a výkon. Pár typů od běžců z Annabis!

1. Zkontrolujte si boty: Pokud sledujete svou uběhnutou vzdálenost, dobrým pravidlem je měnit boty každých 500-800 km. Pokud vidíte nadměrné opotřebení vaší obuvi, je načase ji vyměnit.

2. Vrstvit!: Na jaře se mění teploty velmi rychle. Pokud běháte ráno, je na startu docela zima, ale jakmile začne vycházet slunce, teploty se zvyšují. Oblečte si proto několik vrstev, které si můžete sundat a dát kolem pasu.

3. Pitný režim!: Když je chladněji, nevnímáme náš pot tolik, protože se snadněji odpařuje. Ale i tak stále je důležité udržovat příjem tekutin. Pokud se chystáte uběhnout více jak 10 km, určitě pití sebou!

4. Uvolněte se!: Při nižších teplotách je důležité před během zahřát a uvolnit svaly. Vyzkoušejte „rutinu dynamického protahování“, abyste dosáhli obojího najednou.

5. Pozor!: Příroda poskytuje při běhu ohromnou kulisu, zvláště za slunečného dne, kdy běháte po trailech. Pokud je venku mokro, hrozí uklouznutí a možné nepříjemné zranění. Dávejte proto pozor, kam šlapete!

6. Po tréninku: Vždy se uvolněte krátkou procházkou a následným lehkým strečinkem, vyhnete se tím zranění a vaše tělo to ocení. Ideální je dopřát vašim svalům masáž a užít si regeneraci po tréninku s produkty Annabis z řady Zdravý Pohyb, které pomohou zklidnit a uvolnit svaly, šlachy, záda a šíji po běhu.

A nakonec, buďte při běhu opatrní a užívejte si každou minutu. Šťastný běh! Váš tým Annabis